Naujienos


2011-02-09 Būkime aktyvūs savivaldos rinkimuose

Šimtą tūkstančių šalies piliečių atstovaujanti Vaisingumo asociacija ragina savo narius ir jų artimuosius per rinkimus palaikyti tik vaisingumo problemų turinčių pacientų siekiams neabejingus politikus bei jų bendrapartiečius. Vasario 27d. eidami balsuoti prisiminkime ir mus tiesiogiai liečiantį klausimą - nevaisingumo gydymą.

2010-10-24 Nevaisingos Lietuvos poros nesutinka su Vatikano pozicija

Vaisingumo asociacija, atstovaujanti daugiau nei 100000 Lietuvos piliečių, jaučiasi ignoruojama kai kurių Seimo frakcijų narių. Nevaisingos Lietuvos šeimos, kurioms būtinas skubus gydymas, atkreipia dėmesį, jog praėjusią savaitę du Seimo nariai - Darbo partijos frakcijos atstovai p. Vytautas Gapšys ir p. Dangutė Mikutienė - užregistravo alternatyvų Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuris visiškai neatitinka pacientų lūkesčių. Minėtų parlamentarų užregistruotas įstatymo projektas yra suderintas tik su bažnyčios atstovais.

2010-07-24 Psichologinė pagalba poroms, susiduriančioms su nevaisingumu

Nevaisingumas daro įtaką visoms žmogaus gyvenimo sritims – santykiams su partneriu, su šeima, su draugais, darbui , karjerai, finansams, laisvalaikiui... Ilgai nesulaukiant vaikelio, užplūsta įvairūs prieštaringi jausmai – pyktis, kaltė, nusivylimas, gėda, liūdesys, pavydas, baimė, nepasitikėjimas...


 

2010-06-01 En den du, - vaikų neturėsi tu!

Prasidėjo jau antras dešimtmetis, kai Lietuvoje vilkinamas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo priėmimas. Vaisingumo problemų turinčios šeimos kviečia valdančiuosius pagaliau ryžtis priimti sprendimus, užtikrinsiančius teisėtus pacientų lūkesčius.

2010-05-17 Susitikimas su psichologe

Gegužės 29d., birželio 5d. ir 12 d. 11.00 val. kviečiame į susitikimą su psichologe Romena Kačiniene. Aptarsime šiuos ir daugybę kitų Jums svarbių klausimų. Diskusijos tema „Psichologinės pagalbos poroms, susiduriančioms su nevaisingumu, prasmė ir galimybės“.

2009-12-23 Kviečiame dalintis patirtimi

Su vaisingumo problemomis susipažinkime iš pirmų lūpų. Tikros, neišgalvotos istorijos - mūsų stiprybės šaltinis. Vaisingumo asociacija pristato skyrelį „Mūsų patirtis“, kuriame šeimos dalinasi patirtimi, siekiant pagrindinio gyvenimo tikslo - ilgai laukto ir išsvajoto mažylio.

2009-12-03 Parama nevaisingoms šeimoms

Kiekvienais metais Vaisingumo asociacija šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikų ir turinčioms finansinių sunkumų, skiria pinigų IVF (ICSI) procedūrų apmokėjimui.

2009-10-28 Vaisingumo asociacijos pozicija dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto

Vaisingumo asociacija, vienijanti Lietuvos šeimas, turinčias vaisingumo problemų ir negalinčias susilaukti vaikų, pritaria šių metų balandžio mėn. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtam Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektui PA-1-4 bei griežtai prieštarauja galimam alternatyviam teisės aktui.

2009-10-27 Italijos nevaisingumo asociacijos laiškas Lietuvai

Šiuo raštu norėtume pažymėti, kad išsivysčiusiose šalyse įstatymai dėl pagalbinės reprodukcijos metodų turėtų būti kuriami ir tvirtinami vadovaujantis medicinine logika, būti moksliškai pagrįsti. Visi alternatyvūs, kitokio požiūrio žmonių inicijuoti, teisės aktai paprasčiausiai veda į aklavietę. Maža to, jie pasmerkia nevaisingas poras, neleisdami pasinaudoti sėkminga patirtimi. Geriausias to pavyzdys – 2004 m. Italijoje priimtas įstatymas dėl pagalbinės reprodukcijos metodų.

2009-10-23 Kai gandrai vis neaplanko

Lietuvoje žmonės, turintys nevaisingumo problemų, nesulaukia materialinės pagalbos iš valstybės. Ir nors yra sąžiningi mokesčių mokėtojai, už gydymą ir vaistus jie moka iš savo asmeninių lėšų.Kas penktai porai Lietuvoje iki pilnos laimės tetrūksta mažylio juoko, tačiau naujas šeimos narys vis neskuba ateiti.

2009-06-12 Italijos pergalė

Italijos Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, kuris draudė daugelyje šalių sėkmingai naudojamą embrionų šaldymą paskelbtas antikonstituciniu.

2009-06-01 Vaikų negalinčios susilaukti šeimos kviečiamos vienytis

Birželis - nevaisingų šeimų mėnuo. Lietuvoje porų, negalinčių susilaukti vaikų, penkiasdešimt penki tūkstančiai ir šis skaičius kasmet didėja. Vaisingumo asociacija visą birželio mėnesį skelbia akciją „Kartu lengviau“ ir dar kartą ragina nevaisingas šeimas susivienyti, siekiant pačių kilniausių tikslų.

2009-06-01 Nevaisingumas - liga, apie kurią nesinori kalbėti

Birželis lietuviams asocijuojasi su braškėmis, Tėvo diena ir Joninėmis. Pasaulyje birželis dar žinomas ir kaip nevaisingų šeimų mėnuo. Lietuvoje su nevaisingumo problemomis susiduria 15 proc. porų, norinčių susilaukti vaikų, t. y. kas šešta pora.

2009-05-07 Naujienos iš Latvijos

Rygoje buvo įsteigta ir pradėjo savo veiklą pacientų, turinčių vaisingumo problemų, asociacija FERTILITAS

2009-04-29 Beveik pusė Lietuvos gyventojų palankiai vertina dirbtinį apvaisinimą

Beveik pusė Lietuvos gyventojų palankiai vertina dirbtinio apvaisinimo galimybę tuo atveju, kai šeima yra pilna. Tai paaiškėjo visuomenės nuomonės tyrimo bendrovei RAIT Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atlikus reprezentatyvią apklausą.

3