Prieš nevaisingas poras - juodosiomis technologijomis

Valstybės finansiškai remiama Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija sąmoningai siekia sukiršinti visuomenę, ragindama savo narius veikti prieš nevaisingumo problemų turinčių pacientų teisėtus lūkesčius.

Pastaruoju metu interneto erdvėje plinta Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) laiškas, raginantis rašyti Seimo nariams ir taip juos agituoti už Seimo narės Dangutės Mikutienės inicijuotą Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą, kuris atitinka Bažnyčios poziciją, ir kritikuoti Seimo vicepirmininko Algio Čapliko pasiūlytą ir nevaisingų šeimų interesus ginantį Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. Duodamos konkrečios instrukcijos, kaip suformuluoti laišką parlamentarams, kaip jį išsiųsti. Citata iš raginimo:
 
„JUMS REIKIA: 1) Adresuoti laišką atskiriems arba be išimties visiems Seimo nariams. Seimo narių adresus rasite prisegtuke. 2) Išsakyti savo palaikymą DIRBTINIO (Nr. XIP-2502) apvaisinimo projektui (nes jis saugo gyvybę!) ir nepritarimą PAGALBINIO (Nr. XIP-2388) apvaisinimo projektui.3) Išsakyti savo argumentus – galite trumpai išvardinti, galite praplėsti, pridėti pavyzdžių ar istorijų – tai veikia!“.
 
„Prieš nevaisingumo bėdų turinčius žmones nuteikinėjami sveikieji. O juk visuomenės priešinimu nepasieksi teigiamų rezultatų. Sąmoningas visuomenės priešinimas negali tapti pozityvaus sprendimo, lemiančio žmonių likimus, pagrindu.“, - sako Vaisingumo asociacijos valdybos pirmininkė Rūta Vyšniauskaitė.
Jos teigimu, tokia jautri tema, kaip naujos gyvybės gimimas, turėtų vienyti, o ne priešinti visuomenę. O žmonių nuteikinėjimas prieš sergančius nevaisingumu tolygus viduramžiškiems raupsuotųjų ištrėmimams.
 
„Labai apmaudu, kad žmonės, kurie visiškai nesidomi nevaisingumo problemomis, nesąžiningais būdais yra įtraukiami į šiuos debatus, kuriuose priešpastatomos nevaisingos šeimos ir visa likusi visuomenė.“, - sako R. Vyšniauskaitė.
 
Viešai prieinama informacija apie tai, jog NŠTA yra organizacija, kuri gauna paramą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o Socialinės apsaugos ir darbo ministras yra viešai išreiškęs Bažnyčiai artimą poziciją dėl pagalbinio apvaisinimo reglamentavimo.
 
Neramumai visuomenėje kilo po to, kai LR Seimas pradėjo svarstyti pagalbinio apvaisinimo reglamentavimo klausimą. D. Mikutienės ir Vytauto Gapšio pasiūlytas Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektas atitinka katalikų bažnyčios interesus, draudžia modernius gydymo metodus, ekonomiškai kenkia valstybei. Tuo tarpu A. Čapliko siūlomas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektas nevaisingoms šeimoms suteikia galimybę naudotis naujaisiais mokslo pasiekimais nevaisingumo gydymo srityje ir taip gydymą padaryti efektyvesniu ir saugesniu pacientams.