Stimuliacija be IUI

Ovuliacijos stimuliacija yra naudojama kuomet moters mėnesinių ciklas yra nereguliarus ir reguliariai nevyksta ovuliacija. Tai medikamentinis gydymas, kurio metu hormoninė sistema yra sureguliuojama, mėnesinių ciklas tampa normalus ir ovuliacija vyksta reguliariai.

Indikacijos ovuliacijos stimuliacijos taikymui:
 
Paprasta ovuliacijos stimuliacija, koreguojanti hormoninį disbalansą yra labai efektyvi esant anovuliaciniam nevaisingumui. Daugiau kaip 80% moterų, kenčiančių dėl šio sutrikimo pastoja po keleto gydymo vaistais ciklų, tokiais kaip klomifencitratas ar gonadotropinai.
Ovuliacija gali nevykti esant policistinėms kiaušidėms, ankstyvai menopauzei, hiperprolaktinemijai, esant pernelyg žemiems FSH ir LH hormonų lygiams. Jei moters organizme nebręsta kiaušialąstės ir nevyksta ovuliacija, dažnai galima padėti skiriant vaistus.
 
Ovuliacijos stimuliacijos taikymo sąlygos:
 
·    Pratekami moters kiaušintakiai;
·    Kai bendras judrių spermatozoidų kiekis ejakuliate yra ne mažiau 20 mln.
 
Gydymo eiga:
 
·    Pirminė gydytojo konsultacija ir poros nevaisingumo priežasčių ištyrimas;
·    Hormoninė stimuliacija. Moteriai yra skiriama neintensyvi hormoninė stimuliacija, siekiant reguliuoti kiaušialąstės brendimą ir prognozuoti ovuliacijos laiką:
- taikant ovuliacijos stimuliaciją pirmiausia pasirenkamas vaistas – klomifeno citratas (Clostilbegyt) (vartoti pradedamas trečią ar penktą ciklo dieną);
- jeigu organizmas nepakankamai reaguoja į klomifeno citratą, paprastai papildomai skiriamos vaistų injekcijos (Gonal arba Puregon);
- folikulų augimo sekimas ultragarsu - moteris stebima kelis kartus stimuliacijos metu;
- kad subręstų folikulas, įvyktų ovuliacija bei susiformuotų visavertis geltonkūnis, skiriama chorioninio gonadotropino. Po jo injekcijų ovuliacija įvyksta vidutiniškai per 24–48 val.
- Nustatomas tinkamiausias laikas lytiniams santykiams;
- Nėštumo testas. Praėjus 14-ai dienų po ovuliacijos atliekas nėštumo testas arba HCG kraujo tyrimas.
 
Nutukusioms moterims dažnai diagnozuojama hiperinsulinemija ir paprastai rekomenduojamas metforminas. Šis vaistas, kaip įrodyta daugelio tyrimų, išprovokuoja ovuliaciją.      
Geltonkūnio funkcijos nepakankamumas koreguojamas gestagenais, vartojant jų antroje menstruacinio ciklo fazėje (progesteronas, dufastonas).
 
Ovuliacijos stimuliacijos efektyvumas:
 
·         Nereguliari ar nevykstanti ovuliacija nustatoma apytiksliai 25% nevaisingų moterų;
·         Tikimybė lauktis kūdikio dėl efektyvaus gydymo – 25 proc. vienam gydymo ciklui. Ovuliacijos skatinimas, kompensuojant hormonų sutrikimus, labai efektyvus – pastoja daugiau kaip 80 proc. moterų.