Naujienos


2009-10-27 Italijos nevaisingumo asociacijos laiškas Lietuvai

Šiuo raštu norėtume pažymėti, kad išsivysčiusiose šalyse įstatymai dėl pagalbinės reprodukcijos metodų turėtų būti kuriami ir tvirtinami vadovaujantis medicinine logika, būti moksliškai pagrįsti. Visi alternatyvūs, kitokio požiūrio žmonių inicijuoti, teisės aktai paprasčiausiai veda į aklavietę. Maža to, jie pasmerkia nevaisingas poras, neleisdami pasinaudoti sėkminga patirtimi. Geriausias to pavyzdys – 2004 m. Italijoje priimtas įstatymas dėl pagalbinės reprodukcijos metodų.

2009-10-23 Kai gandrai vis neaplanko

Lietuvoje žmonės, turintys nevaisingumo problemų, nesulaukia materialinės pagalbos iš valstybės. Ir nors yra sąžiningi mokesčių mokėtojai, už gydymą ir vaistus jie moka iš savo asmeninių lėšų.Kas penktai porai Lietuvoje iki pilnos laimės tetrūksta mažylio juoko, tačiau naujas šeimos narys vis neskuba ateiti.

2009-06-12 Italijos pergalė

Italijos Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, kuris draudė daugelyje šalių sėkmingai naudojamą embrionų šaldymą paskelbtas antikonstituciniu.

2009-06-01 Vaikų negalinčios susilaukti šeimos kviečiamos vienytis

Birželis - nevaisingų šeimų mėnuo. Lietuvoje porų, negalinčių susilaukti vaikų, penkiasdešimt penki tūkstančiai ir šis skaičius kasmet didėja. Vaisingumo asociacija visą birželio mėnesį skelbia akciją „Kartu lengviau“ ir dar kartą ragina nevaisingas šeimas susivienyti, siekiant pačių kilniausių tikslų.

2009-06-01 Nevaisingumas - liga, apie kurią nesinori kalbėti

Birželis lietuviams asocijuojasi su braškėmis, Tėvo diena ir Joninėmis. Pasaulyje birželis dar žinomas ir kaip nevaisingų šeimų mėnuo. Lietuvoje su nevaisingumo problemomis susiduria 15 proc. porų, norinčių susilaukti vaikų, t. y. kas šešta pora.

2009-05-07 Naujienos iš Latvijos

Rygoje buvo įsteigta ir pradėjo savo veiklą pacientų, turinčių vaisingumo problemų, asociacija FERTILITAS

2009-04-29 Beveik pusė Lietuvos gyventojų palankiai vertina dirbtinį apvaisinimą

Beveik pusė Lietuvos gyventojų palankiai vertina dirbtinio apvaisinimo galimybę tuo atveju, kai šeima yra pilna. Tai paaiškėjo visuomenės nuomonės tyrimo bendrovei RAIT Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atlikus reprezentatyvią apklausą.

2009-04-06 Išrinkta nauja Vaisingumo asociacijos valdyba

Visuotiniame narių suvažiavime nuspręsta dar aktyviau siekti palankaus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo priėmimo bei atstovauti nevaisingų šeimų interesus. Įgaliojimai suteikti naujai asociacijos valdybai.

2009-04-04 Įvyko Visuotinis Vaisingumo Asociacijos susirinkimas

Pranešimas apie 2009 m. balandžio 4d. įvykusiame visuotiniame Vaisingumo asociacijos susirinkime priimtus nutarimus.

2009-03-09 Visuotinis narių susirinkimas

Kviečiamas Visuotinis Vaisingumo Asociacijos narių susirinkimas

4