“Nevaisingumas kitaip” sulaukė specialistų dėmesio

Vaisingumo Asociacijos organizuojamas seminaras “Nevaisingumas kitaip” sulaukė specialistų dėmesio. Vaisingumo klinikos gydytojai ir personalas dirbantis su ilgai gandrų nesulaukiančiomis poromis gilino savo psichologines žinias, siekdami geriau suprasti ir dar labiau priartėti prie savo pacientų.

Gydant nevaisingumą svarbu ne tik profesionaliai ir laiku atliktos procedūros, bet ir bendravimas su pagalbos laukiančiais žmonėmis. Žinios kada ir kur įžvelgti depresijos požymius ir kaip reaguoti į paciento jaudulį, blaškymąsį ar nusivylimą, palengvina pačių gydytojų darbą, ir, svarbiausia, neša teigiamus rezultatus.
Tinkamas psichologinis kontaktas tarp gydytojo ir paciento, pasitikėjimas ir saugumo jausmas, kelis kartus padidina šeimos tikimybę pastoti, todėl vaisingumo specialistų ir psichologų bendradarbiavimas yra būtinas.
„Labai džiaugiuosi, kad Vaisingumo Asociacijos iniciatyva sulaukė specialistų dėmesio ir kartu žengėme dar vieną žingsnį efektyvesnės pagalbos „laukiantiems“ linkme. Tai buvo pirmasis „Nevaisingumas kitaip“ seminaras ir tikiu, kad ne paskutinis“, - sako psichologė Romena Kačinienė dirbanti su ilgai vaikų negalinčiomis susilaukti poromis daugiau nei dešimtmetį. 
Nevaisingumas priskiriamas psichosomatinių ligų grupei, gydymo rezultatai tiesiogiai priklauso ir nuo psichologinės pacientų būklės.
Vaisingumo asociacija, įkurta 2005 metais, atstovauja negalinčioms  vaikų susilaukti šeimoms, gina jų interesus bei užsiima švietėjiška veikla.